Skąd biorą się u mnie gwałtowne uderzenia serca?

Witam! Coś dziwnego dzieje się z moim sercem. Wczoraj słuchałem sobie muzyki na komputerze, a tu nagle serce uderzyło tak mocno i jakby mnie zatkało, musiałem odkaszlnąć, trwało to dosłownie 2 sekundy, ale i tak się tym wystraszyłem. Dzisiaj byłem na zakupach, cały czas miałem takie uderzenia i musiałem znowu zakaszleć, ale nie były one już takie mocne. Jak wróciłem, usiadłem przed komputerem i nagle znowu takie bardzo mocne uderzenie, aż mnie zatkało. Wytłumaczę to lepiej. Serce bije normalnie, a nagle uderza/przyspiesza i zaraz bije znowu normalnie, dzieje się tak bez wysiłku fizycznego. Dodam, że zmagam się też z nerwicą od pół roku. Byłem u kardiologa miesiąc temu, zrobiłem echo, 4 razy EKG, badanie krwi, tarczycy, holter 24h i wszystkie badania wyszły dobrze. Pani kardiolog powiedziała, że na tym kończymy nasze wizyty. Bardzo się teraz boję, bo nie wiem co może oznaczać takie jedno mocne uderzenie serca. Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

opisane objawy mogą wynikać z dodatkowych skurczów mięśnia sercowego. Jeśli takie występują, powinny zostać zarejestrowane w trakcie 24-godzinnej rejestracji EKG aparatem Holtera, być może tak było, ale liczba pobudzeń dodatkowych była niewielka i ich morfologia nie wzbudziła niepokoju u lekarza, więc mógł o tym nie wspomnieć.
Ponadto u ludzi emocjonalnie reagujących, takie zaburzenia mogą mieć tło psychogenne. Można je rozpoznać po wykluczeniu przyczyn organicznych.
Pozdrawiam