Co oznacza taki ból głowy u mężczyzny?

Mój tata boryka się z bólem głowy od miesiąca. Jest to nieustający ból każdego dnia dosyć silny. Stracił na wadze 8 kg . Obawiamy się o jego zdrowie . Był u laryngologa który stwierdził że zatoki są lekko zawalone. Dostał antybiotyk jednak nic to nie pomaga ból nie ustaje. Ma zamiar zrobić tomograf głowy. I może to mieć podłoże jakiejś poważnej choroby. Z góry dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zarówno długość trwania dolegliwości, jak natężenie bólu głowy i utrata wagi są zdecydowanie alarmujące i wymagają niezwłocznego skonsultowania się ze specjalistą – neurologiem, zwłaszcza, że takie dolegliwości nie są typowe tylko dla schorzeń laryngologicznych.

Ból głowy, w zależności od rodzaju bólu, a także jego umiejscowienia może wskazywać na szereg chorób. Silny ból głowy, które nie ustępuje na chwilę, trwa nieprzerwanie przez wiele dni powinien skłonić do niezwłocznego wszczęcia diagnostyki – może to być TK albo MRI głowy.

Niestety wśród najniebezpieczniejszych chorób, które manifestują się nagłym i uporczywym bólem głowy znajduje się tętniak, którego pęknięcie może skutkować krwotokiem podpajęczynówkowym.

Więcej informacji na temat tętniaka mózgu oraz objawach, które mogą mu towarzyszyć odnajdzie Pan pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-tetniaka-mozgu-charakterystyka-symptomy-badania.

Inne choroby, uwidaczniające się silnym bólem głowy to migreny, zwyrodnienia odcinka szyjnego kręgosłupa, a także nowotwory.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/o-jakich-chorobach-swiadcza-bole-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.