Co oznacza taki ból głowy u mężczyzny?
Mój tata boryka się z bólem głowy od miesiąca. Jest to nieustający ból każdego dnia dosyć silny. Stracił na wadze 8 kg . Obawiamy się o jego zdrowie . Był u laryngologa który stwierdził że zatoki są lekko zawalone. Dostał antybiotyk jednak nic to nie pomaga ból nie ustaje. Ma zamiar zrobić tomograf głowy. I może to mieć podłoże jakiejś poważnej choroby. Z góry dziękuję za odpowiedź

MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam,
zarówno długość trwania dolegliwości, jak natężenie bólu głowy i utrata wagi są zdecydowanie alarmujące i wymagają niezwłocznego skonsultowania się ze specjalistą – neurologiem, zwłaszcza, że takie dolegliwości nie są typowe tylko dla schorzeń laryngologicznych.
Ból głowy, w zależności od rodzaju bólu, a także jego umiejscowienia może wskazywać na szereg chorób. Silny ból głowy, które nie ustępuje na chwilę, trwa nieprzerwanie przez wiele dni powinien skłonić do niezwłocznego wszczęcia diagnostyki – może to być TK albo MRI głowy.
Niestety wśród najniebezpieczniejszych chorób, które manifestują się nagłym i uporczywym bólem głowy znajduje się tętniak, którego pęknięcie może skutkować krwotokiem podpajęczynówkowym.
Więcej informacji na temat tętniaka mózgu oraz objawach, które mogą mu towarzyszyć odnajdzie Pan pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-tetniaka-mozgu-charakterystyka-symptomy-badania.
Inne choroby, uwidaczniające się silnym bólem głowy to migreny, zwyrodnienia odcinka szyjnego kręgosłupa, a także nowotwory.
Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/o-jakich-chorobach-swiadcza-bole-glowy.