Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy taki tętniak to coś poważnego?

tetniak pnia trzewnego o dl.24mm i srednicy 12,5mm polozony ok.8mm od odejscia pnia od aorty , czy to juz cos groznego ,co mam z tym robic.
MĘŻCZYZNA, 66 LAT 2 miesiące temu

Konsekwencje przeszczepu dla dawcy

Oddanie narządu bliskiej osobie to wspaniały gest. Może jednak wiązać się z pewnymi komplikacjami. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie mogą być konsekwencje przeszczepu dla dawcy.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, taki tętniak wymaga zdecydowanie konsultacji z chirurgiem naczyniowym – lekarz odniesie się do poprzednich badań, historii choroby i dolegliwości, by móc ustalić dalsze postępowanie.

Tętniaki tętnic trzewnych nie są rozpoznawane często, ale zawsze stanowią poważne zagrożenie dla życia (aż 10-25% śmiertelności) – dlatego po rozpoznaniu tętniaka tętnic trzewnych nie należy zwlekać z wizytą u lekarza.

Istnieje kilka metod leczenia tętniaków – o ile kiedyś jedyną dostępną metodą leczenia tętniaków tętnic trzewnych była klasyczna operacja chirurgiczna, tak dziś stosuje się embolizację tętniaka czy implantację stentów, które to metody cieszą się dużą skutecznością.

Jeśli jest Pan zainteresowany, więcej informacji na temat tętniaków odnajdzie Pan w naszych artykułach, zachęcam do zapoznania się z nimi: https://portal.abczdrowie.pl/tetniaki-nie-daja-dolegliwosci-zobacz-dlaczego-powstaja-i-gdzie-sie-lokalizuja oraz https://portal.abczdrowie.pl/tetniaki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy