Czy to jest przeciwskazanie do zabiegu?

Witam, chciała bym skorzystać z zabiegu Indibo, (Indiba Activ to opatentowana technologia i metoda terapii, która polega na doprowadzeniu do tkanek i komórek prądu radiofrekwencyjnego o częstotliwości 448 kHz. )ale mam malutkiego tętniaka w tętnicy szyjnej, czy to jest przeciwskazanie do zabiegu ?
KOBIETA, 43 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

W przypadku obecności nawet małego tętniaka na tętnicy szyjnej istnieje ryzyko powstania powikłań podczas jakiegokolwiek zabiegu, w tym nawet Indibo, zwłaszcza że ściana tętnicy jest osłabiona.

Przed przystąpieniem do Indibo powinna się Pani skonsultować ze swoim lekarzem, który znając dokładnie Pani stan zdrowia, wykluczy ryzyko związane z wykorzystaniem tej metody terapii u Pani i ewentualnie zezwoli na jej wykonanie.

Więcej informacji dotyczących podobnego tematu przeczyta Pani w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/tetniaki

https://portal.abczdrowie.pl/typy-tetniakow-aorty

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.