Jak poradzić sobie z takimi problemami jak bóle głowy, zawroty, szumy uszne i mrowienia?

Dzien dobry chciałabym sie dowiedziec poniewaz 8 lat temu robilam test na bolerioze wyszedl mi igG niegatywny igM pozytywny Zostałam przeleczona i ustąpiło od ponad dwóch miesięcy mam takie problemy z bólem głowy,szumy,ucisk w glowie,cisnienie 145/98,mrowienie w lewej skroni I bardzo mocne bole glowy ,sztywność karku,kosci i stawy strasznie bola ,mrowienia w rękach i stopach,zawroty ,omdlenia,wynik zrobilam znowu na bolerioze i wyszedl mi igG ujemny prosze o poradę bo nie mam sily już normalnie funkcjonować a na zakazny mam wizyte za dwa lata

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

proszę skontaktować się w pierwszej kolejności z lekarzem neurologiem. Przedstawione przez Panią dolegliwości wymagają dokładnej diagnostyki, nie tylko w odniesieniu do boreliozy. Sam objaw utrzymującego się silnego bólu głowy, uczucie ucisku, a także zawrotów głowy wskazują na konieczność przeprowadzenia konsultacji medycznej, gdyż mogą świadczyć o wielu poważnych chorobach o podłożu neurologicznym lub też o zmianach w obrębie kręgosłupa szyjnego. Podobnie z omdleniami czy uczuciem mrowienia w skroni i kończynach – nie są to dolegliwości, które można zlekceważyć, ale przede wszystkim wszystko, co Pani opisała, znacząco wpływa na dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Przeprowadzenie badań i wdrożenie leczenia pomoże Pani odzyskać siły i dobre samopoczucie.

Szczególną uwagę zwracam na fakt, że – jeśli dobrze rozumiem z treści pytania – objawy te wystąpiły nagle i trwają od około 2 miesięcy. Proszę przygotować się do wizyty u lekarza: przypomnieć, czy był jakiś „zapalnik”, który wywołał falę złego samopoczucia, np. uraz, trudne przeżycie emocjonalne, ale też określić, czy są czynniki, które nasilają bądź obniżają natężenie odczuwanych przez Panią dolegliwości.

Zachęcam do zapoznania z artykułami, które przygotowała nasza redakcja w temacie bólu głowy i drętwienia twarzy:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/o-jakich-chorobach-swiadcza-bole-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/czy-dretwienie-twarzy-jest-objawem-choroby-kiedy-zglosic-sie-do-lekarza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.