Co oznaczają zawroty głowy i szumy uszne?
Czy na zwykłtm zdjęciu RTG kręgosłupa szyjnego jest widoczny ucisk na nerw? Czy zwężenia kręgów powodują ucisk na nerw? Bardzo proszę o szczegółową odp. Dokuczają mi zawroty głowy przy wstawaniu lub kladzeniu się, a czasami podczas skrętu głową. Kark jest jakby z waty, czasem mam szumy w uszach,glowa boli w okolicy czoła i skroni (napadowo). Na zdjeciu rtg wyszlo splycenie lordozy szyjnej, reszta bez zmian. Neurolog twierdzi że to nerwica (czasami mam omamy wzrokowe nocą).Postawę mam prostą

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Dzień dobry. Z Pani opisu wnioskuję, że jest Pani pod opieką lekarza i badania nie wskazują na przyczyny wspomnianych objawów po stronie medycznej. Pisze Pani również, że neurolog twierdzi, że to nerwica. Następnym krokiem w takim przypadku jest diagnostyka psychologiczna. Proszę umówić się na wizytę u lekarza-psychiatry lub psychologa celem określenia przyczyn niepokojących Panią symptomów i ewentualnych wskazań do dalszej interwencji terapeutycznej. Pozdrawiam.
Witam,
jeśli lekarz neurolog sugeruje czynnik psychogenny jako przyczynę objawów, które wpływają na pogorszenie Pani funkcjonowania w życiu codziennym, w tym celu zalecana jest konsultacja i szczegółowa diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego.
Pozdrawiam serdecznie