Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają zawroty głowy i szumy uszne?

Czy na zwykłtm zdjęciu RTG kręgosłupa szyjnego jest widoczny ucisk na nerw? Czy zwężenia kręgów powodują ucisk na nerw? Bardzo proszę o szczegółową odp. Dokuczają mi zawroty głowy przy wstawaniu lub kladzeniu się, a czasami podczas skrętu głową. Kark jest jakby z waty, czasem mam szumy w uszach,glowa boli w okolicy czoła i skroni (napadowo). Na zdjeciu rtg wyszlo splycenie lordozy szyjnej, reszta bez zmian. Neurolog twierdzi że to nerwica (czasami mam omamy wzrokowe nocą).Postawę mam prostą
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Dzień dobry. Z Pani opisu wnioskuję, że jest Pani pod opieką lekarza i badania nie wskazują na przyczyny wspomnianych objawów po stronie medycznej. Pisze Pani również, że neurolog twierdzi, że to nerwica. Następnym krokiem w takim przypadku jest diagnostyka psychologiczna. Proszę umówić się na wizytę u lekarza-psychiatry lub psychologa celem określenia przyczyn niepokojących Panią symptomów i ewentualnych wskazań do dalszej interwencji terapeutycznej. Pozdrawiam.

0

Witam,

jeśli lekarz neurolog sugeruje czynnik psychogenny jako przyczynę objawów, które wpływają na pogorszenie Pani funkcjonowania w życiu codziennym, w tym celu zalecana jest konsultacja i szczegółowa diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy