Co może znaczyć ból głowy i nudności?

Witam, od ponad tygodnia boli mnie głowa, jest to raczej uciskanie i uczucie jakby głowa miała eksplodować, towarzyszą temu ciągłe nudności, nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Dodatkowo odczuwam ciągły głód, jednak jem małe porcje po których zaraz mi niedobrze. Dodam, że jestem osobą, która bardzo dużo się stresuje oraz mam problemy z krzywizną kręgosłupa. Co to może być? Żadne leki przeciwbólowe ani domowe sposoby nie pomagają!

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Za pojawienie się bólu głowy może odpowiadać wiele różnych czynników. Czasami ból głowy to kwestia przemęczenia, jeżeli jednak trwa on przez dłuższy czas i przybiera na sile warto skonsultować się z neurologiem, który dzięki odpowiedniej diagnostyce będzie mógł ustalić źródło pochodzenia tego bólu.

Ból głowy połączony z nudnościami bardzo często jest objawem migreny. U niemal połowy pacjentów z tą przypadłością skłonności do niej mają charakter dziedziczny. Poza nudnościami i bólem głowy mogą pojawić się dodatkowe objawy, jak światłowstręt oraz nadwrażliwość na zapachy, czy dźwięki. Taki ból może złagodzić odpoczynek w ciemnych, wyciszonych pomieszczeniach. Atak migreny może trwać nawet przez kilka dni. Wspomina Pani, że jest osobą podatną na stres. Nie można wykluczyć, że to również on może odpowiadać za Pani dolegliwości bólowe. Warto również sprawdzić, czy ból i nudności nie ma charakteru chorobowego, np. związanego z układem pokarmowym. Choroby kręgosłupa także mogą powodować ból głowy, dlatego warto również skonsultować się z lekarzem ortopedą.

Więcej na temat bólu głowy i jego przyczyn dowie się Pani z artykułu dostępnym na naszym portalu:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

Zachęcamy również do zapoznania się z odpowiedziami ekspertów abcZdrowie na pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-glowy-powodujace-mdlosci

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nudnosci-po-kazdym-posilku-oslabienie-i-bol-glowy-u-19-latki

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zawroty-glowy-i-nudnosci-od-kilku-miesiecy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową.

W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.