Dlaczego mam te pulsowania z tyłu głowy?

Mam 25 lat od dwóch tygodni codziennie boli mnie głowa ból nie jest mocny jest raczej pulsujący zazwyczaj ściskający po obu stronach głowy, czasami delikatnie pulsuje z tylu i z przodu w niektórych momentach dnia jest to tylko mrowienie, przy codziennych czynnościach nie jest odczuwalny, najbardziej czuje go przy pozycji leżącej wieczorami wtedy promienie do żuchwy czy może to być coś poważnego ? Dodam ze oprócz bólu głowy 24/7 nie mam innych objawów.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro dolegliwości bólowe głowy pojawiają się u Pani codziennie, to proszę nie zwlekać i udać się do neurologa. Wskazana jest bowiem pełna konsultacja neurologiczna lub – jeśli nie jest to możliwe z powodu odległych terminów – konsultacja z lekarzem pierwszego kontaktu.

Przyczyną bólu głowy może być migrena, ale mogą to być również napięciowe bóle głowy, które związane są z przeciążeniem psychicznym oraz fizycznym. Konieczne jest przeprowadzanie wywiadu zdrowotnego lub wdrożenie dodatkowej diagnostyki, aby znaleźć przyczynę i wdrożyć leczenie.

Podobne pytania o dolegliwości bólowe głowy umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/codzienny-bol-glowy-i-nudnosci, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-powoduje-codzienny-bol-glowy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/codzienny-bol-glowy-w-skroniach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.