Co może znaczyć ból w łuku brwiowym?

Dzień Dobry, Od kilku dni mam silny ból pulsujący w prawym łuku brwiowym.Co może być przyczyną ?
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 2 tygodnie temu

Badania krwi - TSH

Wahania TSH stają się coraz powszechniejsze. Czym tak naprawdę jest? TSH to skrót odnoszący się do poziomu tyreotropiny we krwi . To podstawowe badanie, gdy chcemy sprawdzić, czy tarczyca prawidłowo funkcjonuje.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

dolegliwości bólowe odczuwane w obrębie brwi mogą występować z kilku różnych powodów. Często ma to związek z bólem głowy, który promieniuje na całą głowę czy twarz (szczególnie oczy, brwi czy skronie).

Wśród możliwych przyczyn wymienić można klasterowy ból głowy, migrenę oraz napięciowy ból głowy. Jeśli oprócz bólu dochodzi do zwężenia obszaru widzenia czy pogorszenia wzroku, to inną przyczyną bólu w tej okolicy jest jaskra.

Ważne są objawy towarzyszące dolegliwościom bólowym w okolicy brwi. Zatkany nos, katar czy kaszel to nie tylko typowe objawy przeziębienia, ale również symptomy świadczące o zapaleniu zatok. Chory może odczuwać ucisk na twarzy, który nasila się przy pochylaniu.

Jeśli więc ból będzie się utrzymywał lub dojdą do niego inne niepokojące objawy, proszę udać się do lekarza w celu rozpoczęcia diagnostyki.

Odpowiedzi na podobne pytania znaleźć można poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/silne-bole-glowy-w-okolicy-lukow-brwiowych-i-czola, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-w-okolicy-luku-brwiowego-i-glowy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-bol-luku-brwiowego-i-oczodolu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty