Czy niedociśnienie powoduje te bóle głowy?
Witam mam codziennie bóle głowy, są to bóle ściskające całej głowy, skroni. Mam niedociśnienie w granicach 86/49 , 90/55, 103/55, totalne osłabienie przy tym . Pije dużo wody, więcej sole, ruch fizyczny. Nic nie pomaga.Czy to niedociśnienie może dawać przewlekłe bóle głowy. Rezonans ok. Co więcej mogę zrobić. Dziękuję 42 lata

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
niedociśnienie może powodować dolegliwości bólowe głowy. Zazwyczaj są one odczuwane z przodu głowy i mogą obejmować czoło oraz skronie. Takie bóle bywają przewlekłe i są ciężkie do zredukowania.
Oprócz tego pacjenci z niskim ciśnieniem narzekają na senność, osłabienie, ciągłe zmęczenie i trudności z koncentracją. Warto odwiedzić lekarza, choć niskie ciśnienie zazwyczaj nie wymaga leczenie farmakologicznego. Ważne jest natomiast regularne przyjmowanie płynów, posiłki o regularnych porach, a także aktywność fizyczna.
Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania umieszczamy poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niskie-cisnienie-i-czeste-bol-glowy-u-16-letniej-corki,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niskie-cisnienie-i-silny-bol-glowy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niskie-cisnienie-i-bol-glowy.