Dlaczego mam te bóle głowy w wieku 44-lat?

Jestem górnikiem pod ziemią. Pracując w miejscach o podwyższonej temperaturze często pojawia się dość silny ból głowy, a po jakimś czasie odruchy wymiotne (nawet w przypadku pustego żołądka, a jeśli napiję się wody, to wymiotuję wodą). Objawy te nie ustępują nawet po wyjeździe na powierzchnię. Nieraz nawet się nasilają. Utrzymują się dłuższy czas. W takim przypadku po powrocie do domu biorę Nimesil i kładę się na 2-3 godziny. Nie wiem gdzie szukać przyczyny, pytałem kiedyś internistę, ale nie bardzo wiedział co mi doradzić, co jest przyczyną i do jakiego specjalisty się zwrócić. Wydaje mi się, ze ma to związek z temperaturą otoczenia, poceniem się lub/i ograniczonym przepływem powietrza wokół. Mam 44 lata, a objaw ten zauważyłem około 8-10 lat temu. Ktoś może mi coś doradzić, podpowiedzieć? Cokolwiek, bardzo proszę.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Ból głowy może pojawić się z wielu różnych przyczyn. Wspomina Pan jednak, że nie jest to jednorazowa sytuacja, ale ból ten pojawia się dość często. W takim wypadku konieczna jest wizyta u neurologa. Warto również skonsultować się z lekarzem kardiologiem, aby wykluczyć, czy przyczyną tego bólu nie są np. problemy z ciśnieniem. Ból głowy może być spowodowany różnymi czynnikami, czasami jest to stres, zmęczenie, niewłaściwa dieta lub choroba, np. nadciśnienie lub niedociśnienie tętnicze. Nie ulega wątpliwościom, że warunki, w których Pan pracuje, czyli podwyższona temperatura oraz ograniczony przepływ świeżego powietrza również mogą wpływać negatywnie na Pana samopoczucie.

Aby jednak wykluczyć inne podłoże chorobowe, wizyta u specjalisty jest w tym wypadku niezbędna. Dopiero po przeprowadzeniu bardziej szczegółowych badań będzie można określić przyczynę problemu i wdrożyć najlepszy sposób leczenia Pańskich dolegliwości. Nie wspomina Pan, czy te objawy pojawiają się także podczas dni wolnych od pracy. Proszę zwrócić uwagę na to, czy poza pobytem w pracy ten ból także pojawia się w innych sytuacjach.

Zachęcamy do zapoznania się artykułem na portalu abcZdrowie.pl, który w bardzo dokładny sposób opisuje przyczyny oraz rodzaje bólu głowy oraz sposoby ich leczenia:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

W poniższych linkach znajdzie Pan również odpowiedzi specjalistów abczdrowie na pytania dotyczące podobnej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-glowy-i-wymioty-przy-wysilku-fizycznym

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-ten-bol-glowy-od-2-miesiecy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-te-bole-glowy-od-4-miesiecy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.