Dlaczego mam te bóle głowy od 4 miesięcy?

Od 4 miesięcy mam bóle glowy. Są to różne bóle. Najczęsciej bol mnie w prawej skroni przy ruchach głową. Boli mnie też głowa rano ale dopiero jak wstanę i się schylę. Poza tym w tamtym roku z tyłu głowy pojawiał się bardzo mocny, przeszywajacy , trwajacy 2,3 sekund bol glowy. Teraz ten ból trwa kilka sekund dłuzej ale jest zdecydowanie słabszy i kilka sekund dłuższy. Co to może być, dodam ze nie mam nudnosci, wymiotów oraz mam od roku ciągły katar, we wrześniu robiłem też badanie oka i nic nie wyszło. Czy powinienem się niepokoic ?

Bóle mogą być wynikiem przeciążenia, nagłego ruchu... Najważniejszy PACJENT; historia, objawy, inne problemy zdrowotne; sprawność fizyczna. Ważny tryb życia i pracy ; aktywność fizyczna , sport; rodzina. Należy pamiętać też o roli czynników emocjonalnych: nastrój, sen; stresy; tryb życia , dieta ...etc. Nastrój : depresja, stany lękowe, bezsenność ; odgrywa bardzo ważną rolę ! Ważny też element emocjonalny Pomocne mogą być regularne ćwiczenia posturalne, dobra dieta i odpowiednia ilość płynów Ważne WSZYSTKIE LEKI , wyniki badań, inne schorzenia; waga ...Pozdrawiam i zapraszam