Dlaczego podczas wstawania odczuwam zawroty głowy?

Od kilku miesięcy ma takie coś, że jak położę się i szybko potem wstanę to kręci mi się w głowie, przed oczami mam mgłę, natomiast mój błędnik... Dział nie poprawienie. Taki efekt się utrzymuje z 5-7 sekund, czy ktoś was miał takie coś lub może ma?

Łagodne Posturalne Zawroty Głowy - chwilowe, krótkie, po nagłej zmianie pozycji Ważna zdrowa dieta, płyny ok 2 litrów dz, bez cukrów, regularne ćwiczenia posturalne; ŁPZG to częsta dolegliwość, zwłaszcza w upały, po zmęczeniu, odwodnieni u, przy małej aktywności fizycznej etc...

Ważny PACJENT: skargi, dolegliwości, objawy neurologiczne, Ważny stan ogólny, obciążenia chorobowe, tryb życia, pracy , aktywność fizyczna, ćwiczenia; Warto też uwzględnić wiek, ogólną formę, stan fizyczny i psychiczny: nastrój, stresy, zaburzenia snu Ważne wszystkie przyjmowane leki, Historia leczenia, przebyte operacje, zabiegi Zapraszam na pełną konsultację neurologiczną ; wywiad, badanie, analiza wyników badań