Czy może powinnam zwiększyć dawkę tego leku?

choruje na niedoczynnosc tarczycy oraz insulinoopornosc. Mam 31 lat waże 75 kg przy 167cm .w rok przytylam 17 kg przez co moja samoocena spadła do zera. od 8 miesięcy stosuje diete z niskim IG, nie spozywam cukrów, jestem pod opieką dietetyka oraz cwicze 3 razy w tyg. Chodzę na zabiegi na cialo typu endermologia, banka chinska, velashape. moja tarczyca jest teraz w normie, ale nadal nie trace kg. Czy mogę zaproponować mojej endokrynolog zwiększenie dawki eutyroxu aby pobudzić zrzucanie kg? Tak szczerze jestem zdesperowana. teraz biorę polowe dawki 75mg eutyroxu. Kilka osob proponuje zwiekszenie dawki i wtedy ponoc wroce do mojej wagi. Jest lato a ja mam tylko leginsy... Powoli popadam w depresje.... prosze o opinie

Ważna odpowiednio dostosowana dawka euthyroxu !!

Szybki wzrost wagi często w pandemii, w stresie, ograniczeniu aktywności, złej diecie , w stresie przewlekłym! Przewlekły stres i wszystkie leki zwłaszcza uspokajające, przeciwlękowe , betablokery, leki krążeniowe etc etc..powodować zawroty , szumy, bóle głowy, czasem wahania wagi! Ważny zdrowy tryb życia; gimnastyka posturalna, płyny, relaks i regularny sen;

Ważny PACJENT: skargi, dolegliwości, objawy neurologiczne, Ważny stan ogólny, obciążenia chorobowe, tryb życia, pracy , Ważna aktywność fizyczna, regularne ćwiczenia; dobra dieta, nawodnienie i spokój . Warto też uwzględnić wiek, ogólną formę, stan fizyczny i psychiczny: nastrój, stresy, lęki, przeżycia traumatyczne, zaburzenia snu; Ważne wszystkie przyjmowane leki, Historia leczenia, przebyte operacje, zabiegi Ważna praca, życie rodzinne, stresy i problemy życiowe... Zapraszam na pełną konsultację neurologiczną ; wywiad, badanie, analiza wyników badań