Czy takie objawy wymagają natychmiastowej interwencji?

Dzień dobry, moja mama ma 75 lat. Od kilku miesięcy traci stopniowo czucie i sprawność w lewej ręce - w tej chwili w ogóle nie jest w stanie jej używać - słuch w lewym uchu. Lekarz rodzinny przepisał Cinnarizinum Hasco i powiedział, że generalnie powinna spotkać się z neurologiem, ale żeby z tym poczekać ze względu na pandemię. Chciałam się dowiedzieć, czy czekanie nie skończy się np. wylewem albo bardzo dużym pogorszeniem zdrowia? Poawiło się u niej drętwienie/łaskotanie lewego policzka. Czy jest niezbędne zrobienie szybko jakichś testów, konsultacja z jakimś specjalistą? Jak długo można to odwlekać? Jakie objawy wymagają natychamistowej interwencji? Pozdrawiam Paulina

Konieczna pełna konsultacja NEUROLOGICZNA Konieczna pełna konsultacja , Ważny wywiad i objawy ; tryb pracy... Najważniejszy PACJENT; historia, objawy, inne problemy zdrowotne; sprawność fizyczna. Ważny tryb życia i pracy ; aktywność fizyczna , sport; rodzina. Należy pamiętać też o roli czynników emocjonalnych: nastrój, sen; stresy; tryb życia , dieta ...etc. Nastrój : depresja, stany lękowe, bezsenność ; odgrywa bardzo ważną rolę ! Ważny też element emocjonalny Pomocne mogą być regularne ćwiczenia posturalne, dobra dieta i odpowiednia ilość płynów Ważne WSZYSTKIE LEKI , wyniki badań, inne schorzenia; waga ...Pozdrawiam i zapraszam