Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mam zrobić z takim szkodzeniem nerwu udowego?

Dzień dobry, Od czerwca pojawił się u mnie niedowład kończyny dolnej lewej. Dzień wcześniej pojawił się rozrywający ból w całej nodze, na który nie działały środki przeciwbólowe. Od następnego dnia ból zniknął, został niedowład i uczucie odrętwienia całej nogi. Osłabione są wszystkie ruchy w biodrze, nogę jestem w stanie ubies na max 30cm w górę. Na dłuższe spacery muszę używać kuli łokciowej, bo nie jestem w stanie zablokować kolana w fazie pełnego podparcia. Do tej pory wykluczono SM oraz przyczynę ginekologiczna. Mri głowy, szyi oraz kręgosłupa nie ukazały przyczyny niedowładu. Emg wykazało uszkodzenie nerwu udowego. Zlecony został rezonans, w którym również nie widać zbyt dużo poza pogrubieniem nerwu na wysokości kanału pachwinowego. Niestety nie wiem, co dalej mam z tym zrobić, nikt nie potrafi odnaleźć przyczyny. Rehabilitacja nie przynosi zadnych efektów, jedynie utrzymuje obecny stan. Bardzo proszę o pomoc.
KOBIETA, 29 LAT 3 miesiące temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Może doszło do naciągniecia i uszkodzenia nerwu udowego ?? Dalsza kontrola neurolog, ortopeda, rehabilitacja

miany opisane mogą powodować dolegliwosci bólowe... Opis MRI do interpretacji klinicznej, po obejrzeniu CD ; wskazuje na zmiany w kręgosłupie lędźwiowo-krzyżowym : dyskopatyczne, moze przeciążeniowe Jaki tryb życia i stan ogólny ?? waga ?? Najważniejsze objawy kliniczne, dolegliwosci i objawy neurologiczne ! do interpretacji klinicznej; Najważniejszy PACJENT; historia, objawy, inne problemy zdrowotne; sprawność fizyczna. Ważny tryb życia i pracy ; aktywność fizyczna , sport; rodzina. Należy pamiętać też o roli czynników emocjonalnych: nastrój, sen; stresy; tryb życia , dieta ...etc. Nastrój : depresja, stany lękowe, bezsenność ; odgrywa bardzo ważną rolę ! Ważny też element emocjonalny Pomocne mogą być regularne ćwiczenia posturalne, dobra dieta i odpowiednia ilość płynów Ważne WSZYSTKIE LEKI , wyniki badań, inne schorzenia; waga ...Pozdrawiam i zapraszam

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy