Jak interpretować taki opis MR?

Proszę o interpretację opisu MR.Badanie MR wykonane w sekwencji FSE w obrazach T1, T2 - zależnych, FLAIR, DWI, SWAN w płaszczyźnie poprzecznej, strzałkowej i czołowej, po dożylnym podaniu środka kontrastowego Prawidłowy sygnał z kory mózgowej, istoty białej, jąder podkorowych, pnia mózgu i rdzenia przedłużonego Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony Przestrzenie podpajęczynówkowe i zbiorniki podstawy nieposzerzone Podnamiotowo zmian ogniskowych nie stwierdza się Cienkościenna 10mm torbiel szyszynki, modelująca blaszkę pokrywy, bez istotnego zwężenia wodociągu śródmózgowia Po dożylnym podaniu śc cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego nie stwierdza się Znaczne zgrubienie śluzówki w zatoce klinowej

Konieczna pełna konsultacja , Ważny wywiad i objawy ; .. Opis MRI w normie poza zmianami w zatokach > Laryngolog ; i torbielą szyszynki, ale to częste znalezisko w badaniu MRI, do kontroli za pół roku; "Badanie MR wykonane w sekwencji FSE w obrazach T1, T2 - zależnych, FLAIR, DWI, SWAN w płaszczyźnie poprzecznej, strzałkowej i czołowej, po dożylnym podaniu środka kontrastowego Prawidłowy sygnał z kory mózgowej, istoty białej, jąder podkorowych, pnia mózgu i rdzenia przedłużonego Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony Przestrzenie podpajęczynówkowe i zbiorniki podstawy nieposzerzone Podnamiotowo zmian ogniskowych nie stwierdza się Cienkościenna 10mm torbiel szyszynki, modelująca blaszkę pokrywy, bez istotnego zwężenia wodociągu śródmózgowia Po dożylnym podaniu śc cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego nie stwierdza się Znaczne zgrubienie śluzówki w zatoce klinowej " Badanie MR do interpretacji klinicznej, po obejrzeniu CD ; wskazuje na zmiany naczyniowe drobne; Jaki tryb życia i stan ogólny ?? waga ?? Najważniejsze objawy kliniczne, dolegliwosci i objawy neurologiczne ! do interpretacji klinicznej; Najważniejszy PACJENT; historia, objawy, inne problemy zdrowotne; sprawność fizyczna. Ważny tryb życia i pracy ; aktywność fizyczna , sport; rodzina. Należy pamiętać też o roli czynników emocjonalnych: nastrój, sen; stresy; tryb życia , dieta ...etc. Nastrój : depresja, stany lękowe, bezsenność ; odgrywa bardzo ważną rolę ! Ważny też element emocjonalny Pomocne mogą być regularne ćwiczenia posturalne, dobra dieta i odpowiednia ilość płynów Ważne WSZYSTKIE LEKI , wyniki badań, inne schorzenia; waga ...Pozdrawiam i zapraszam