Zapytaj lekarza

7 3 2 , 8 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza, że cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego nie stwierdza się?

Badanie MR wykonane w sekwencji FSE w obrazach T1, T2 - zależnych, FLAIR, DWI, SWAN w płaszczyźnie poprzecznej, strzałkowej i czołowej, po dożylnym podaniu środka kontrastowego wykazuje W istocie białej obu półkul mózgu widoczne liczne owalne ogniska podwyższonwego sygnału w obrazach T2 zależnych i FLAIR, pojedyncze drobne ok 4mm ognisko w płacie ciała modzelowatego Poza tym prawidłowy sygnał z kory mózgowej, istoty białej, jąder podkorowych, pnia mózgu i rdzenia przedłużonego Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony Przestrzenie podpajęczynówkowe i zbiorniki podstawy nieposzerzone Podnamiotowo zmian ogniskowych nie stwierdza się Po dożylnym podaniu śc cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego nie stwierdza się W. Obraz sugeruje zmiany demielinizacyjne Moje pytanie brzmi jak z dalszym leczeniem ? Kobieta 19 lat
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Konieczna pełna konsultacja neurologiczna; ocena wszystkich objawów, nastroju, wyników badań. OPIS MRI DO INTERPRETACJI KLINICZNEJ! To dobrze, że nie ma wzmocnienia po kontraście.
Pozdrawiam i zapraszam

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy