Co znaczy opis MR mózgowia?

Co oznacza ten opis MR? DANE KLICZNE: migrenopodobne bóle głowy. TECHNIKA BADANIA: Badanie MRI mózgowia wykonano w sekwencjach FSE, FRFSE, w obrazach T1, T2, FLAIR, DWI w płaszczyznach poprzecznej, czołowej i strzałkowej, oraz po podaniu paramagnetycznego środka kontrastowego. OPIS: Obustronnie w podkorowej i okołokomorowej istocie bialej półkul mózgowych widoczne są pojedyncze rozsiane nieiwelkie ogniska podwyższonego sygnalu w obrazach T2-zaleznych i sekwencji FLAIR, bez restrykcji dyfuzji i bez ewidentnego wzmocnienia po podaniu środka kontrastowego. Największe ognisko, zlokalizowane lewostronnie przy rogu tylnym komory bocznej lewej, osiąga wielkość \R\7-8mm, pozostałe ogniska wyraźnie mniejsze. Nie uwidoczniono obecności podobnej morfologii ognisk w lokalziacji podnamiotowej, w ciele modzelowatym oraz w widocznym obszarze rdzenia szyjnego. Poza tym intensywność sygnału istoty białej i szarej mózgowia jest prawidłowa, bez widocznych zmian ogniskowych. Nie stwierdza się zaburzeń swobodnej dyfuzji ani obszarów nieprawidłowego wzmocnienia kontrastowego w obrębie mózgu i móżdżku. Rowki sklepistości i pozostałe przestrzenie płynowe okołomózgowe w granicach normy. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. W badaniu MR nie stwierdza się cech krwawienia wewnątrzczaszkowego. Niewielkie zmiany niezytowego charakteru lewej zatoki szczekowej. WNIOSKI: obraz MRI pojedynczych niecharakterystycznych ognisk istoty białej mózgowia - zmiany degeneracyjne? naczyniopochodne? demielinizacyjne? do rozstrzygnięcia w badaniu spektroskopowym MRS.

Nie dokonujemy analiz wyników badań obrazowych pacjentów z poziomu portalu, z wynikiem proszę udać się do lekarza, który zlecił wykonanie badania i prowadzi diagnostykę pacjenta.