Czy zmiany widoczne w rezonansie głowy są typowe dla 33-latki?

Wynik rezonansu głowy u 33 -letniej kobiety: W polu szyszynki przystrzałkowo po stronie prawej widoczna zmiana ogniskowa o typowej morfologii zmiany torbielowatej wielk. ~12x8x7mm. W okołokomorowej istocie bialej lewej półkuli mózgowej tuż przy rogu tylnym komory bocznej lewej widoczne niewielkie ognisko podwyższonego sygnalu w obrazach T2-zaleznych i sekwencji FLAIR wielk. ~4mm, zapewne naczyniopochodnego charakteru. Podobnej morfologii i wielkości ognisko widoczne jest ponadto w podkorowej istocie bialej prawego płata czołowego. Niewielki uchyłek pajęczynówki w lokalizacji siodła tureckiego- nieistotna wada rozwojowa. Nie stwierdza się zaburzeń swobodnej dyfuzji ani obszarów nieprawidłowego wzmocnienia kontrastowego w obrębie mózgu i móżdżku. Poza tym rowki sklepistości i pozostałe przestrzenie płynowe okołomózgowe w granicach normy. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. W badaniu MR nie stwierdza się cech krwawienia wewnątrzczaszkowego. WNIOSKI: 1. pojedyncze drobne zmiany najpewniej naczyniopochodnego charakteru, do okresowej kontroli MRI, 2. niewielka torbiel szyszynki, 3. poza tym obraz struktur mózgowia w granicach normy wiekowe. Czy takie zmiany można uznać za typowe dla wieku? Przyczyny badania: zaburzenia widzenia samoistnie ustępujące w prawym oku

Opis MRI " Wynik rezonansu głowy u 33 -letniej kobiety: W polu szyszynki przystrzałkowo po stronie prawej widoczna zmiana ogniskowa o typowej morfologii zmiany torbielowatej wielk. ~12x8x7mm. W okołokomorowej istocie bialej lewej półkuli mózgowej tuż przy rogu tylnym komory bocznej lewej widoczne niewielkie ognisko podwyższonego sygnalu w obrazach T2-zaleznych i sekwencji FLAIR wielk. ~4mm, zapewne naczyniopochodnego charakteru. Podobnej morfologii i wielkości ognisko widoczne jest ponadto w podkorowej istocie bialej prawego płata czołowego. Niewielki uchyłek pajęczynówki w lokalizacji siodła tureckiego- nieistotna wada rozwojowa. Nie stwierdza się zaburzeń swobodnej dyfuzji ani obszarów nieprawidłowego wzmocnienia kontrastowego w obrębie mózgu i móżdżku. Poza tym rowki sklepistości i pozostałe przestrzenie płynowe okołomózgowe w granicach normy. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. W badaniu MR nie stwierdza się cech krwawienia wewnątrzczaszkowego. WNIOSKI: 1. pojedyncze drobne zmiany najpewniej naczyniopochodnego charakteru, do okresowej kontroli MRI, 2. niewielka torbiel szyszynki, 3. poza tym obraz struktur mózgowia w granicach normy wiekowej" Konieczna pełna konsultacja neurologiczna, Częste torbiele szyszynki, do obserwacji
Pozdrawiam i zapraszam na konsultację