Co znaczy, jeśli po podaniu środka kontrastowego nie wykazano cech patologicznego wzmocnienia?

Dzień dobry! Proszę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego głowy z kontrastem i bez, kobieta 43 lata, zawroty głowy, zmiana w oku lewym - retinopatia: "Badanie MR głowy wykonano w sekwencji SE,FLAIR fat-sat, w obrazach T1-, T2- zależnych, w projekcjach osiowych i strzałkowych, przed i po podaniu środka kontrastowego. Wykonano również badanie dyfuzji DWI-EPI oraz sekwencję SWI. Badanie MR głowy wykazuje podkorowo w obu okolicach czołowo-skroniowo-ciemieniowych obustronnie z przewaga po stronie lewej obecność drobnych ogniska podwyższonego sygnału w obrazach T2 zależnych i sekwencji FLAIR o charakterze zmian naczyniopochodnych śr. od 2 do 5mm. Poza tym stwierdza się prawidłowy obraz mózgowia oraz przestrzeni płynowych wewnątrzczaszkowych. Sygnał kory mózgowej i istoty białej jest prawidłowy. Nie wykazano zmian w zakresie tylnego dołu czaszki. W sekwencji DWI-EPI nie wykazano cech restrykcji dyfuzji wskazujących na wczesne zmiany niedokrwienne. W sekwencji SWI w obrębie mózgowia i opon nie wykazano niskosygnałowych depozytów hemosyderyny jako obszarów potencjalnie przebytych krwawień. Po podaniu środka kontrastowego nie wykazano cech patologicznego wzmocnienia" Dziękuję.

Witam serdecznie,

Jeśli po podaniu środka kontrastowego nie wykazano cech patologicznego wzmocnienia, to obraz radiologiczny przemawia za łagodną zmianą.
Wskazana konsultacja z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam.