Interpretacja wyniku badania MR u 20-latki

Badanie MR wykonane w sekwencji SE i IR, obrazy T1 i T2 zależnie uwidacznilo w istocie białej okołokomórkowej obu półkuli mózgu różnej wielkości ogniska o podwyższonej intensywności sygnału w obrazach T2- zależnych, w tym w sekwencji FLAIR, niektóre z nich osią długą skierowane prostopadle do ciała modzelowatego. Pojedyncze ogniska w ciele modzelowatym. Obraz moze odpowiadac ogniskom demielinizacyjnym. Poza tym mózg, mozdżek i pień mózgu bez zmian ogniskowych. W sekwencji DWI nie stwierdza się cech restrykcji dyfuzji. Kompleksy nerwów VI i VII obustronne prawidlowe w obrazie MR. W strukturach mózgowia nie stwierdza się nieprawidłowego wzmocnienia kontrastowego- brak ognisk o charakterze czynnym.

Witam!
Wskazana dalsza diagnostyka neurologiczna: EEG; potencjały wzrokowe wywołane, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego - najpewniejsza diagnostyka w ramach hospitalizacji neurologicznej.
Powodzenia
W. Łuczkowski.