Liczne ogniska o podwyższonym sygnale w obrazach T2, PD i FLAIR

MR Głowy z Kontrastem. Badanie wykonano w SE, FSE uzyskując obrazy T1 przed i po kontraście T2, PD zależne w trzech plaszczyznach oraz FLAIR w plaszczyznie poprzecznej. W istocie białej obu polkul mózgu widoczne są liczne ogniska o podwyższonym sygnale w obrazach T2, PD i FLAIR i obniżonym sygnale w T1 zależnych, po kontraście nie ulegają wzmocnieniu-obraz sugeruje zmiany naczyniopochodne. Ognisk patologicznego wzmocnienia po kontraście nie wykazano. Proszę o interpretacje.

Portal nie jest miejscem interpretacji indywidualnych wyników badań pacjenta.
Proszę zgłosić się z wynikiem do lekarza, który prowadzi diagnostykę i zna historię choroby pacjenta.