Dość liczne ogniska podwyższonego sygnału w obrazach T2 i flair

Dość liczne ogniska podwyższonego sygnału w obrazach T2 i flair w istocie białej polkul mózgu, głównie w płatach czołowych oraz pojedyncze drobne zmiany w moście, bez cech ograniczenia dyfuzji, najpewniej o charakterze naczyniopochodnym. Niewielkie strefy leukoarajozy okołokomorowej. Ciało modzelowate z cechami niewielkiego zaniku. Duże problemy z pamięcią, nierozpoznawanie partnera, obniżone zdolności intelektualne Czy to wynik zaniedbanego nadciśnienia i może prowadzić do udaru? Co robić?

Witam
Wskazana jest konsultacja z neurologiem, który pokieruje dalszą
ścieżką diagnostyczną lub zastosuje odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam serdecznie