Widoczne poj. drobne ogniska hyperintensywne w obrazach T2 zależnych i sekwencji FLAIR

Miałam wykonany tomograf z kontrastem kilka razy ostatni 12.2015 . Obrazy T1 I T2 zależne , FLAIR,dyfuzja,sekwencja z dożylnym podaniem gadoliny, 3 płaszczyzny. W istocie białej obu półkul mózgu widoczne poj.drobne ogniska hyperintensywne w obrazach T2 zależnych i sekwencji FLAIR-zmiany naczyniowo-podobne lub pozapalne.Nie miałam EEG . Bolerioza w PMR IgG>240AU/ml IgM 35,80 AU/ml. Byłam na kontroli neurologicznej to dostałam Pramolan a na zakaznym Duomox głowa nie przestaj boleć.Nie wiem co robi

Najczęściej powstają jako konsekwencja chorób sercowo-naczyniowych, z których najczęściej wymienia się nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, hipercholesterolemię. Poza tym ważnym czynnikiem ryzyka jest palenie papierosów, cukrzyca i miażdżyca tętnic domózgowych.
Inne są natomiast przyczyny u osób młodych.
Należałoby wykonać badanie układu sercowo-naczyniowego, wykluczyć schorzenia hematologiczne i układowe.
W tym wypadku należałoby wykonać echo serca (najlepiej przezprzełykowe) celem wykluczenia drożnego otworu owalnego, holter EKG w kierunku zaburzeń rytmu serca, oraz usg tt domózgowych.
Z badań laboratoryjnych należy oznaczyć układ krzepnięcia, lipidogram, homocysteinę, wykonać badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego oraz chorób układowych.
Wiem, że brzmi to mądrze i skomplikowanie ale dobry lekarz będzie wiedział o co chodzi.