Ogniska hipeintensywne w obrazach T2

Wynik: W istocie białej obu półkul mózgu, pojedyńcze, drobne (do 5 mm) ogniska hiperintensywne w obrazach T2 zal, położone podkorowo - zmiany o charakterze naczyniopochodnym. Zaznaczony zanik korowo - podkorowy z poszerzeniem wewnątrzczaszkowych przestrzeni płynowych. Chciałabym się dowiedzieć czy to wymaga jakiegoś leczenia? Wizyty u lekarza? Czy mógłby pan to jakoś przetłumaczyć?

Zmiany naczyniopochodne w mózgu są wynikiem miejscowego niedokrwienia tkanki mózgowej.
Najczęściej powstają jako konsekwencja chorób sercowo-naczyniowych, z których najczęściej wymienia się nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, hipercholesterolemię. Poza tym ważnym czynnikiem ryzyka jest palenie papierosów, cukrzyca i miażdżyca tętnic domózgowych.
Leczenie i zapobieganie powstawaniu nowych zmian polega na kontroli i eliminacji czynników ryzyka.