Rozsiane drobne hiperintensywne ogniska o charakterze zmian demienilizacyjnych
Witam, robialam ostatnio rezonans magnetyczny glowy i odebralam wynik: "W obu polkulach mozgu w obrebie istoty bialej rozsiane drobne hiperintensywne ogniska o charakterze zmian demienilizacyjnych najprawdopodobniej o naczyniopochodnym charakterze" co to oznacza i co moge przez to rozumiec? Bardzo prosze o pomoc, chcialabym wiedziec zanim zglosze sie do lekarza, bo niepokoje sie. Z gory dziekuje za odpowiedz.

KOBIETA, 71 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Zwykle jest to opis drobnych zmian niedokrwiennych mózgu, często towarzyszący cukrzycy lub nadciśnieniu tętniczemu.