Podejrzenie rozsianego uszkodzenia mózgu

podej rozsianego uszkodzenia mózgu Badanie wykonano w sekwencji FSE i FAST uzyskując obraz T1 T2 oraz PD T2 FLAIR bez i po podaniu środka kontrastowego w trzech płaszczyznach Niewielkie zaniki korowe mózgu w okolicach czołowo-ciemieniowych. Drobne ogniska płynowe w obrębie szyszynki. W istocie białej prawego płata czołowego podkorowo widoczne są pojedyncze niewielkie ogniska hiperintensywne w T2WI i T2FLAIR nie ulegające wzmocnieniu kontrastowem Obraz może odpowiadać zmianom naczyniopochodnym

OPIS MRI: podej rozsianego uszkodzenia mózgu Badanie wykonano w sekwencji FSE i FAST uzyskując obraz T1 T2 oraz PD T2 FLAIR bez i po podaniu środka kontrastowego w trzech płaszczyznach Niewielkie zaniki korowe mózgu w okolicach czołowo-ciemieniowych. Drobne ogniska płynowe w obrębie szyszynki. W istocie białej prawego płata czołowego podkorowo widoczne są pojedyncze niewielkie ogniska hiperintensywne w T2WI i T2FLAIR nie ulegające wzmocnieniu kontrastowem Obraz może odpowiadać zmianom naczyniopochodnym
Trzeba znać Pacjenta i wszystkie obciążenia, objawy.
Konieczne badanie neurologiczne i kompleksowa ocena
Opis MRI nie wskazuje na SM, raczej zmiany niedokrwienne