Dlaczego mam ten ból szyi mając 28 lat?

Dzień dobry W zeszły czwartek pobolewała mnie szyja, po lewej stronie stronie, charakterystyczny bol kojarzacy sie ze stanem, który pojawia się w momencie złego ułożenia glowy podczas snu. Bol pojawil sie wieczorem wiec nie ma mowy o tym zeby mial zwiazek ze zla pozycja Jego nasilenie wtedy oceniam na 4/10 Przez kolejne kilka dni czułam delikatny dyskomfort przy ruszaniu glowa Dzis, czyli po 4 dniach bol wrocil A jego nasilenie oceniam na 8/10 Najbardziej boli w sytuacji odwracania glowy w prawo. Przy okazji tego właśnie ruchu wyczułam tez niewielka kulke na szyji wlasnie, po lewej stronie wlasnie, nie jest twarda nie jest duża, poprostu jest. Po dokładnym "wydotykaniu" tego miejsca bol utrzymywał się jeszcze około 4 h po to żeby znikać całkowicie Proszę o sugestie czego to mogą być objawy i w którą stronę pokierować swoje kroki zeby rozwiązać problem możliwie najsprawniej Dziękuję

Bóle szyi i karku częste po długim siedzeniu, pracy przy komputerze, w napięciu i stresie , po przeforsowaniu ćwiczeniami, czy nagłym skręcie, niefortunnym zwrocie głowy i tułowia ; Ważna ogólna forma i sprawność, stan kręgosłupa, regularne ćwiczenia posturalne, oddechowe relaksujące ; WAŻNY PACJENT i objawy, wywiad, nastrój, wyniki Koniecznya pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog