Dlaczego mam te codzienne bóle głowy w wieku 20 lat?
Witam! Mam kolejne pytanie. Codziennie boli mnie głowa, czasami mocniej, czasami jest to mniejszy ból. Kiedy boli mnie głowa to nie mogę wykonać żadnej czynności, muszę się położyć. Tabletki przeciwbólowe nic nie pomagają. Za 2 tygodnie mam tomografię, ale uważam, że nic nie wykaże. Czy może być to problem o podłożu psychologicznym?

MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
opisany przez Pana ból głowy może mieć charakter psychosomatyczny, co oznacza, że na jego powstanie i przebieg wpływają czynniki psychiczne, głównie te związane z emocjami. Jest to prawdopodobne zwłaszcza, że wspomina Pan o nieskuteczności tabletek przeciwbólowych.
W pierwszej kolejności należałoby jednak wykluczyć jednostki chorobowe. Domniemam, że w tym celu wykonuje Pan tomografię komputerową. Wykonanie badania oraz konsultacja z neurologiem jest konieczna, aby podjąć decyzję o dalszym postępowaniu.
Jeśli badanie nie wykaże żadnych nieprawidłowości warto pomyśleć o wizycie u specjalisty zdrowia psychicznego: psychologa, psychoterapeuty czy też psychiatry. Możliwe, że przyczyną jest przewlekły stres. Czasem jednak dolegliwości, które Pan opisuje świadczą o migrenie, napięciowym bólu głowy czy też klasterowym bólu głowy. Zdarza się, że jedno wynika z drugiego.
Zachęcam do przeczytania artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-zaburzenia-psychiczne.