Czy była Pani u neurologa? Czy rozpoznano migrenę? Jakie leki Pani stosowała?
Migrena to nie tylko zwykły ból głowy, to choroba która upośledza wydajność pracy, ogranicza codzienną aktywność w sferze rodzinnej i towarzyskiej oraz powoduje u chorych złą jakość życia. Strach przed niespodziewanym wystąpieniem następnego ataku oraz ciągłe myślenie o unikaniu czynników wywołujących, zakłócają normalne funkcjonowanie. Choroba wpływa również na rodzinę chorego, powodując stres i frustracje, zaburzając relacje rodzinne.

Brak skutecznego leczenia przerywającego napady, po pewnym czasie może doprowadzić do wzrostu częstotliwości ataków bólu, a ostatecznie do codziennego bólu głowy. Dlatego migrenę trzeba diagnozować i leczyć! Co więcej – postęp w neurologii sprawił, że aktualnie mamy do dyspozycji wiele różnych skutecznych metod leczenia, obejmujących nie tylko „zwykłe” leki przeciwbólowe (te najczęściej są w migrenie nieskuteczne). Możemy zastosować tryptany, które mogą przerwać atak migreny, leki przeciwwymiotne; w migrenie przewlekłej, z częstymi atakami, skuteczne jest leczenie profilaktyczne (codzienne przyjmowanie leków zmniejszających liczbę ataków), wstrzyknięcia toksyny botulinowej (botox), akupunktura, stymulacja n.V za pomocą urządzenia Cefaly itp..

Wskazana konsultacja neurologiczna ze specjalistą zajmującym się bólami głowy, czasem konieczne jest badanie MR głowy oraz angio-MR naczyń mózgowych.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty