Migrena z aurą a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam,chciałabym się dowiedzieć czy istnieją jakieś środki antykoncepcyjne które nie nasilają migreny z aurą.Jeśli tak to jakie i jak się nazywają,żaden lekarz ginekolog nie chce mi takich przepisać twierdząc że nie będziemy ryzykować.Proszę o pomoc.

Jeżeli bóle głowy występują rzadko, do kilku razy w miesiącu taką migrenę nazywa się zwykłą czyli epizodyczną a leczenie polega na przerwaniu bólu głowy czyli leczeniu doraźnym.
Leki stosowane w terapii migreny, których jest bardzo wiele należą do różnych grup. Skuteczność leków jest bardzo indywidualna, a wybór leku często polega na stosowaniu metody eliminacji i dobraniu najbardziej skutecznego środka. Najczęściej są to „popularne leki przeciwbólowe”, nie powinno się jednak stosować leków łączonych zawierających kofeinę, kodeinę lub tramadol. Leki te, mimo że są skuteczne i ból głowy szybko ustępuje, równie szybko powodują przejście migreny w postać przewlekłą.
Coraz większą popularność w leczeniu migreny epizodycznej zyskują tryptany. Tryptany są skuteczne w hamowaniu nie tylko bólu, ale też i objawów towarzyszących jak nadwrażliwość na światło i hałas. Uważa się, że nie należy przyjmować więcej niż 1 tabletkę tryptanów w ciągu doby i nie więcej niż 8 tabletek w ciągu miesiąca.
Jeśli migrena epizodyczna jest częsta, należy myśleć o leczeniu profilaktycznym. Do leczenia profilaktycznego najczęściej stosuje się niektóre leki przeciwdepresyjne, niektóre leki przeciwpadaczkowe, blokery kanału wapniowego, beta adrenolityki. Warunkiem powodzenia terapii jest stosowanie tych leków odpowiednio długo i w odpowiednio dużych dawkach.
Nowoczesnym i bezpiecznym sposobem leczenia migreny przewlekłej jest leczenie toksyną botulinową. Na świecie stosowana od kilkunastu lat, w Polsce od kilku. Leczenie toksyną botulinową uznawane jest przez przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy i Międzynarodowego Stowarzyszenia Bólów Głowy za najskuteczniejszy sposób leczenia migreny przewlekłej. Działanie przeciwbólowe rozpoczyna się po około 3 dniach od jej podania i utrzymuje się przez około 3-6 miesięcy. Leczenie jest skuteczne u około 80% chorych. U około połowy pacjentów dochodzi do całkowitego ustąpienia bólów głowy, a u pozostałych do znacznego zmniejszenia liczby dni w miesiącu z bólem głowy lub zmniejszenia natężenia bólu.