Czy jest szansa zapanować nad migreną?

Od 10 lat cierpie na migrene, która przeszła w przewlekła i do tego doszły chroniczne bóle głowy. Kilka lat temu neurolog zleciła EEG, tomografie, USG tętnic szyjnych-wszystko wtedy było OK (zanim przeszło w postac przewlekła). Próbowałam divascan, beta bloker i p/padaczkowe-bez rezultatu. W razie ataku (juz prawie codziennie) biorę sumatryptan. Czy jest szansa zapanowania nad ta migreną/ zmniejszenia liczny ataków i przyjmowanych leków? Dziekuje i pozdrawiam

Witam!
Zawsze jest szansa na profilaktyczne postępowanie z bólami głowy, w tym z migreną. Osobiście bym dołożył leki z grupy SSRI (trzeba trafić odpowiedni), np. Duloksetynę.
Manipulacje manualne też mogą dawać ulgę. Jest zagrożenie nasilenia nerwicowego migreny, dlatego proponuję rozszerzyć dotychczasowe leczenie, może stymulacja nerwu błędnego?
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Nadużywanie tryptanów może prowadzić do tzw. bólu głowy z odbicia - może wywołać nowy codzienny ból głowy, szczególnie gdy stosowane są więciej niż 10 dni w miesiącu. Dlatego nie można brać ich codziennie. Najskuteczniejszą metodą leczenia migreny przewlekłej jest ostrzyknięcie głowy toksyną botulinową (botox). Wspomagająco może działać magnez, koenzym Q, złocień maruna, akupunktura. Ew. można spróbować stymulacji nerwów urządzeniem Cefaly. Przede wszystkim warto poszukać neurologa specjalizującego się w leczeniu bólów głowy.
Pozdrawiam