Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Złocień maruna na migrenę

Dzień dobry Panie Doktorze
Na migreny cierpię od wielu lat, ostatnio koleżanka powiedziała mi, że złocień maruna może pomóc. Wcześniej nie bardzo cokolwiek pomagało, więc chętnie spróbuję, ale mam kilka pytań:
W jakiej ilości należy zażywać złocień maruna - feverfew, by złagodzić przewlekłe migreny? Czy złocień maruna ma jakieś skutki uboczne? Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania przy powracających silnych bólach głowy? W jakich okolicznościach powinnam przestać stosować złocień maruna? Czy złocień nie powinien być łączony z innymi ziołami i lekami? Jakimi? A może jakieś składniki poprawią jego wchłanianie i działanie? Jak często powinnam przyjmowac kolejne dawki i czy zwiększać stosowanie w przypadku napadu migreny, czy raczej ograniczać?
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Witam serdecznie.
Zalecana dawka tego preparatu to jedna kapsułka dziennie.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Leczenie migreny zależy od jej rodzaju.
Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. Leków przeciwbólowych, z jakiejkolwiek grupy, nie można jednak przyjmować zbyt często tj nie więcej niż 8 tabletek w miesiącu ponieważ wywołuje się polekowe bóle głowy. W przypadku częstych, silnych lub opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne. W leczeniu profilaktycznym stosuje się odpowiednio dobrane o działaniu przeciwbólowym leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne kardiologiczne lub blokery kanału wapniowego. Dobrym rozwiązaniem są iniekcje toksyny botulinowej.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy