Excedrin Migrastop i Ketonal stosowane na raz

Witam. Mam do Panstwa pytanie w sprawie migreny kobiety w wieku 40 lat. O godzinie 10.00 zażyła 2 tabletke ketonal 100 mg. o godzinie 13.20 zażyła dwie tabletki excedrin migrastop 250mg. Czy są możliwe skutki uboczne(interakcje)w tak krótkim odstępie czasu? Nie wiem czy leki excedrin migrastop i ketonal można ze sobą łączyć, ale wiadomo, że jak człowieka dopadnie migrena to próbuje zrobić wszystko, żeby się jej pozbyć. Jak to wygląda w przypadku excedrinu i ketonalu? Można łączyć te leki czy może lepiej zostawić na przykład tylko excedrin migrastop, który chyba jest nieco skuteczniejszy? Czy łączenie ketonalu i excedrinu może powodować jakieś skutki uboczne? I jeszcze chciałem dopytać czy istnieje jakiś bardzo dobry zamiennik excedrinu? Kobieta, o której pisze, stosuje go już od jakiegoś czasu i martwi się czy nie uodporni się na jego działanie. Bardzo prosze o wyjaśnienie moich wątpliwości.

Należy obserwować Panią w kierunku wystąpienia możliwych skutków ubocznych.
Leków na ogół nie zaleca się stosować łącznie, tutaj na szczęście była przerwa między zażyciem leków.
Jako pierwsze mogą się pojawić dolegliwości ze strony układu pokarowego (bóle brzucha, biegunka itp.) lub ze strony układu nerwowego, które w trakcie napadu migreny ciężko zidentyfikować.
W razie obaw, warto udac się na pogotowie.

Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. Leków przeciwbólowych, z jakiejkolwiek grupy, nie można jednak przyjmować zbyt często tj nie więcej niż 8 tabletek w miesiącu ponieważ wywołuje się polekowe bóle głowy. W przypadku częstych, silnych lub opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne. W leczeniu profilaktycznym stosuje się odpowiednio dobrane o działaniu przeciwbólowym leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne kardiologiczne lub blokery kanału wapniowego. Dobrym rozwiązaniem są iniekcje toksyny botulinowej