Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stwierdzenie migreny przy ciągłych bólach głowy

Od ponad roku zmagam się z ciągłymi bólami głowy, które często utrudniają mi normalne funkcjonowanie. Wylądowałam z bólem na SOR-ze i stwierdzono, że mam migrenę. Zrobiono mi także CT, na którym wykryto " nisko w otrorze potylicznym położone migdałki "móżdżku". Byłam u trzech neurologów, spojrzeli tylko na wyniki i odesłali do domu, bo jestem zdrowa i symuluję. Dopiero u czwartego doktora dowiedziałam się, że mogę mieć zespół Anrolda Chiariego. Jestem już wykończona ciągłymi bólami.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania

Ciężko w tej sytuacji coś Pani doradzić, jedynie dalsza diagnostyke i kontrolę u neurologa,do rozważenia wizyta u neurochirurga. Czy były próby leczenia migreny?
Pozdrawiam

0

W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu; lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, nasilające, objawy towarzyszące, wiek, inne choroby, przyjmowane leki itd... itd…
Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. Leków przeciwbólowych, z jakiejkolwiek grupy, nie można jednak przyjmować zbyt często tj nie więcej niż 8 tabletek w miesiącu ponieważ wywołuje się polekowe bóle głowy. W przypadku częstych, silnych lub opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne. W leczeniu profilaktycznym stosuje się odpowiednio dobrane o działaniu przeciwbólowym leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne kardiologiczne lub blokery kanału wapniowego. Dobrym rozwiązaniem są iniekcje toksyny botulinowej

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy