Stwierdzenie migreny przy ciągłych bólach głowy

Od ponad roku zmagam się z ciągłymi bólami głowy, które często utrudniają mi normalne funkcjonowanie. Wylądowałam z bólem na SOR-ze i stwierdzono, że mam migrenę. Zrobiono mi także CT, na którym wykryto " nisko w otrorze potylicznym położone migdałki "móżdżku". Byłam u trzech neurologów, spojrzeli tylko na wyniki i odesłali do domu, bo jestem zdrowa i symuluję. Dopiero u czwartego doktora dowiedziałam się, że mogę mieć zespół Anrolda Chiariego. Jestem już wykończona ciągłymi bólami.

Lek. Katarzyna Szymczak

Ciężko w tej sytuacji coś Pani doradzić, jedynie dalsza diagnostyke i kontrolę u neurologa,do rozważenia wizyta u neurochirurga. Czy były próby leczenia migreny?
Pozdrawiam

W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu; lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, nasilające, objawy towarzyszące, wiek, inne choroby, przyjmowane leki itd... itd…
Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. Leków przeciwbólowych, z jakiejkolwiek grupy, nie można jednak przyjmować zbyt często tj nie więcej niż 8 tabletek w miesiącu ponieważ wywołuje się polekowe bóle głowy. W przypadku częstych, silnych lub opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne. W leczeniu profilaktycznym stosuje się odpowiednio dobrane o działaniu przeciwbólowym leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne kardiologiczne lub blokery kanału wapniowego. Dobrym rozwiązaniem są iniekcje toksyny botulinowej