Jak wyleczyć przewlekłe bóle głowy?

Mam 22 lata. Jestem studentką. Od lat miewam okropne bóle głowy, które przeszkadzają mi zarówno w życiu codziennym, jak też w czasie zajęć na uczelni, bo ból uniemożliwia skupienie. Byłam wielokrotnie u lekarza pierwszego kontaktu. Przepisywane leki działały krótko, albo wcale. Czy powinnam odwiedzić jakąś poradnię leczenia bólu? Słyszałam, że tam jest inne podejście do zagadnienia bólu. A może powinnam odwiedzić specjalistę konkretnej dziedziny medycyny?

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, lokalizacja,charakter, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące, nasilające, inne choroby itd itd...
Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych. Czasami niezbędna jest diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI), która pozwala wykluczyć organiczne przyczyny bólów głowy, np. guż mózgu tętniak.
Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. Leków przeciwbólowych nie wolno nadużywać ponieważ powodują one polekowe bóle głowy. W przypadku częstych, silnych i opornych na leczenie ataków konieczne jest odpowiednio dobrane leczenie profilaktyczne.