Niesystematyczne bóle głowy

Witam. Dokuczają mi silne bóle głowy. Dodam, iż w ósmym miesiącu mego życia przeszłam operacje na sercu, podczas którego doszło do powikłań. Nie ciągnęłam główki i zaczęłam chodzić mając 3 lata. Bóle głowy ma od 15 roku życia. Są one niesystematyczne. Pomocy!!

W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, charakter, czas trwania, częstotliwość, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itd itd...Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych. Czasami niezbędna jest diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI), która pozwala wykluczyć organiczne przyczyny bólów głowy, np. guz mózgu tętniak.
Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. W przypadku częstych, silnych i opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne.
Badanie rtg jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.