Kłujące, rozpierające bóle głowy z jednej strony

Mam20lat, od niecałego roku (sierpnia) zmagam się z kłujący, rozpierającymi bólami głowy z lewej strony. Bóle trwają kilka sekund, ale są obecne cały dzień. Gdy byłam w szpitalu stwierdzono zaspół napięcia przedmiesiączkowego i muszę także kontrolować tarczyce. Jednak bóle pojawiają sie ostatnio codziennie. Czasami też ściska w klatce piersiowej. Co robic?

Witam serdecznie,

Sugeruję udać się do lekarza rodzinnego w celu konsultacji i i ewentualnie ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych. Czasami niezbędna jest diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI), która pozwala wykluczyć organiczne przyczyny bólów głowy, np. guż mózgu tętniak.

Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. W przypadku częstych, silnych i opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne.