Silne bóle głowy i światłowstręt u 18-latki

Od jakiegoś czasu dostaję silnych bóli głowy. 1 we wrześniu 2014 po przepiciu wodą, ale rodzaj bólu był podobny więc nadmieniam. Następnie w maju b.r., pomiędzy majem a lipcem i 6.07. 3 pierwsze bóle "rozlewały się" po głowie razem z ruchem, boli mnie część nad powieką i czoło. Pojawia się wieczorem. Ostatnio miałam światłowstręt, leki przeciwbólowe nie pomagają, to mocny ból, czasem pulsujący bądź stały jak nacisk. Proszę o sugestię, wiem, że to mało dokładny opis ale zależy mi na czymkolwiek.

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych. Czasami niezbędna jest diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI), która pozwala wykluczyć organiczne przyczyny bólów głowy, np. guz mózgu, tętniak.
Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. W przypadku częstych, silnych i opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne.
Ból głowy dotyka około 42% osób dorosłych. Do najczęstszych bólów głowy należy migrena i napięciowy ból głowy.