Bolesność głowy a światłowstręt

Witam. Chciałbym zapytać kogoś w temacie bólów głowy. Od trzech dni nękaja mnie uporczywjawy. Dziękujęe bóle głowy z wymiotami mimo iż nic nie jadłem. Nie towarzyszą temu zawroty głowy tylko około 10 minut przed bólem mam światłowstręt i plamy przed oczami. Proszę o poradę co powinienem zrobbić i ewentualnie czego to mogą być ob

Aleksander Ropielewski

Sugeruję kontakt z lekarzem, objawy sugerują migrenę, jednak bez przeprowadzenia badania i uszczegółowienia wywiadu nie mogę tego stwierdzić jednoznacznie. W celu leczenia potrzebne są leki dostępne na receptę więc i tak kontakt z lekarzem będzie konieczny.

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, charakter, czas trwania, objawy towarzyszące itd itd...Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych.
Leczenie bólów głowy nie jest proste. Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. W przypadku częstych, silnych i opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne.