Pulsujący ból głowy kilka razy dziennie

Kilka razy dziennie pojawia się u mnie(przez ostatnie 3-4 dni) lekki pulsujący ból głowy nad prawą skronią.Trwa może z kilka sekund.Reszta ok.Co to może być?

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. Diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI) pozwala wykluczyć organiczne przyczyny bólów głowy, np. guz mózgu tętniak.

Właściwe rozpoznanie i zaklasyfikowanie bólu głowy pozwala dobrać skuteczne leczenie. Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. W przypadku częstych, silnych i opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne.
Ból głowy dotyka około 42% osób dorosłych. Do najczęstszych bólów głowy należy migrena i napięciowy ból głowy.