Dlaczego mam te dziwne bóle głowy?

Witam, mam 33 lata, od paru tygodni występuje u mnie ból głowy zlokalizowany zazwyczaj po lewej stronie promieniujący od skroni do ucha, ból występuje 3/4 razy na miesiąc, brak pozostałych objawów, staram się zdrowo odżywiać, nie palę sporadycznie wypije lampkę wina, czy ból głowy jednostronny powinien być objawem poważniejszego leczenia? Z góry dziękuję za pomoc!

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przyczyn bólu głowy po lewej stronie może być wiele. Mogą to być zwykły neuralgie, bóle migrenowe, bóle wywołane przez wzmożone napięcie mięśni szyi, czy różne choroby neurologiczne.

Co do migren, to określamy ją jako samoistny ból głowy. Skłonności do wystąpienia takiego schorzenia można upatrywać w dziedziczeniu. Obok silnego bólu głowy mogą się również pojawić zawroty głowy, mdłości oraz wymioty. W zwalczaniu tej dolegliwości pomocne są silne leki przeciwbólowe.

Dla pewności powinien się Pan udać do neurologa, który zleciłby wykonanie odpowiednich badań. Warto jest wykonać tomografię komputerową głowy oraz rezonans magnetyczny, żeby się upewnić, czy z głową wszystko w porządku.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym silnych bólów migrenowych:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-a-migrena

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.