Dlaczego po bieganiu boli mnie głowa?

Witam mam taki problem biegam amatorsko i kilka godzin po treningu lub zawodach przeważnie boli mnie głowa jest dość mocny ból i bez tabletki się nie obejdzie mam wrażenie że ból jest po lewej stronie. co to może być/oznaczać i do jakiego lekarza się zgłosić?

Lek. Wojciech Zygmunt

Jednostronny ból głowy może być objawem współwystępującej migreny. Bóle głowy po wysiłku fizycznym mogą być objawem także objawem odwodnienia. Istnieje jednak możliwość występowania poważniejszych chorób, szczególnie jeżeli ból jest bardzo dotkliwy. W przypadku bólu głowy, zawsze zalecana jest konsultacja trzech specjalistów: neurologa, okulisty i laryngologa. Po skierowania do nich, powinien udać się pan do lekarza rodzinnego.