Co oznacza jednostronny ból głowy u 19-latki?

Proszę o pomoc. Od lata 2016 roku czuję ból głowy z lewej strony. Ból dopada mnie co parę tygodni/miesięcy i trwa kilka dni. Jest on lekki i uciskający. Poza głową odczuwam ból w okolicy ucha i policzka. Ma on jednakowe nasilenie przez cały dzień. Dodam, że inne objawy nie występują. Od dawna mam chore zatoki i zastanawiam się czy może to być z tym związane. Mam nadzieję, że to nic poważnego.

Lek. Wojciech Zygmunt

Istnieje szansa, że jest to ból wywołany przewlekłym zajęciem zatok. Inną możliwością jest migrena, która charakteryzuje się bólem jednostronnym (zwykle silnym), któremu towarzyszy tzw. aura (np. zmiany wzrokowe). W celu dokładnego wykluczenia przyczyn bólu głowy należy odbyć wizytę u laryngologa, okulisty oraz neurologa. Pozdrawiam i życzę zdrowia.