Co mogą oznaczać uporczywe bóle głowy?

Witam. Co jakiś czas powtarzaja mi się uporczywe bóle głowy. Nie obserwowałam, czy są spowodowane zmianą pogody, ale pojawiają się co miesiąc/ dwa, trwają zazwyczaj jeden wieczór. Rozpoczynają się od tzw. Mroczków przed oczami, najpierw kilku małych, potem już prawie wgl. Nic nie widzę i nie kontroluję swojego ciała. Po Mroczkach pojawia się ostry ból głowy, biorę zwykle leki przeciwbólowe najczęściej na ibuprofenie- Ibuprom. Najczęściej ból później jakoś ustaje, tempie, ale do siebie wracam dopiero rano. Czy powinnam udać się z tym do lekarza?

Z opisu najprawdopodobniej objawy MIGRENY Z AURĄ WZROKOWĄ , Wskazana pełna konsultacja neurologiczna, ocena stanu zdrowia, obciążeń, wynikow badań.
Czy objawy nasilają się ? Od jak dawna? Pozdrawiam i zapraszam