Jak uporać się z bólem głowy wpływającym na widzenie?

Witam. Borykam się z bólami glowy już dość długo,ale od roku mam bole takie ,ze najpierw pada mi na wzrok ,później drętwienie połowy twarzy a na koniec bol po jednej stronie glowy ,bardzo silny. Dodam ,ze kilka razy dość porno uderzylam się w głowę ,raz w skron. Mam nadmierne owłosienie i wyczulam guza na szyi . Czy to coś poważnego?

Te bóle głowy to migrena z aurą wzrokową i czuciową. Aura zwykle trwa od 10 do 30 minut. Najczęściej poprzedza atak migrenowego bólu głowy, choć może się także pojawić w trakcie bólu. Najczęstsza aura to zaburzenia wzrokowe, lecz mogą to być także zaburzenia czuciowe, ruchowe i zaburzenia mowy. Aura wzrokowa to tak jakby fale elektryczne lub chemiczne poruszały się poprzez korę wzrokową w mózgu i wtedy traci się prawidłowe widzenie. Najczęściej aura wzrokowa przypomina fortyfikacje, takie zygzakowate błyszczące linie. Aura nie u wszystkich osób jest taka sama, mogą to także być jasne plamy lub błyski. Niekiedy może towarzyszyć częściowa utrata widzenia, nazywamy to mroczkiem.
Aura czuciowa może pojawić się w tym samym czasie co aura wzrokowa, bezpośrednio po niej lub może wystąpić osobno. Mogą to być drętwienia w jednej kończynie lub mrowienia, objawy mogą też objąć język i twarz po tej samej stronie.
Jeżeli bóle migrenowe występują często - warto omówić je z neurologiem, by wypracować odpowiednie leczenie.
Co do guza na szyi wymaga on konsultacji u lekarza pierwszego kontaktu i dalszej diagnostyki.