Ból i zawroty głowy oraz widzenie błysków

Witam, od pewnego czasu dokucza mi bol i zawroty glowy. Mam wrazenie ze mam guza z tylu glowy po lewej stronie. Nie uderzylem sie ani nic podobnego. Jestem hipohondrykiem, co chwila boli mnie co innego. Byc moze tylko mi sie wydaje ze cos mi rosnie z tylu glowy. Jest taki uskok po obu stronach jednak mam wrazenie ze po lewej stronie wiekszy.Czasem wydaje mi sie ze swiatła migotają.Takie jakby blyski. Naczytale sie na internecie o raku mozgu. Czy to wszystko moze byc spowodowane moja hipohondria?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Przyczyn bólu oraz zawrotów głowy może być bardzo wiele. Gdy bólowi głowy towarzyszą zaburzenia widzenia pod postacią błysków, takie objawy mogą wskazywać na migrenę. Bóle głowy mogą być również spowodowane stresem. Na podstawie samego opisu nie można jednak ustalić przyczyny dolegliwości i postawić diagnozy.Odradzam podejmowania się samodzielnych prób diagnozowania, takie działania mogą być przyczyną tylko niepotrzebnego stresu i snucia wizji najcięższych schorzeń, które nie będą miały potwierdzenia w rzeczywistości. Jeżeli lęk związany ze stanem Pana zdrowia jest bardzo nasilony i ma duży wpływa na jakość Pana życia, może pomocna by była konsultacja u psychologa, który zapewni wsparcie i zaproponuje skuteczne metody radzenia sobie z lękiem. W przypadku utrzymywania się bólów głowy zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który zaproponuje właściwe dalsze postępowanie.