Bóle głowy i zawężone pole widzenia

Witam. Dzisiaj w pracy przydarzyła mi się bardzo dziwna sytuacja. Na początku pobolewała mnie głowa. Potem oczy miałam jak oślepione światłem, pulsujący obraz i bardzo zawężone pole widzenia. Następnie problemy z mową. Nie potrafiłam złożyć jednego zdania. Brakowało mi podstawowych słów. Potem poczułam drętwienie prawej połowy ciała tj. ręki, twarzy, ust a nawet języka. Na końcu poczułam silny ból głowy utrzymujący się kilka godzin. Czy powinnam się martwić lub udać do lekarza?

Bardzo wskazana pełna konsultacja NEUROLOGICZNA !!
Czy to był pierwszy taki atak w Pani życiu??
Opis Pani objawów może wskazywać na złożoną aurę poprzedzającą atak migreny: rozwijanie się objawów i szybkie wycofywanie, a potem atak silnego pulsującego bólu , jak w migrenie z aurą złożoną !!
Najczęściej występuje aura wzrokowa, rzadziej czuciowa czy ruchowa / z niedoczulicą czy niedowładem/ czy zaburzenia mowy /afazja przejściowa/
Zastanawiające dlaczego u Pani wystąpiły tak złożone objawy : czy bierze Pani tabletki antykoncepcyjne, czy nie ma zaburzeń krzepnięcia, zapaleń żył, otyłości , innych obciążeń
Czy nie przyjmuje ani leków zwężających naczynia, które występują też w lekach na zatoki i przeziębienia ?!! Także używki , papierosy, amfetamina i podobne, mogą mieć działanie naczyniozwężające!!
Konieczna pełna konsultacja , dalsze badania i obserwacja, Może też badania obrazowe, ale o tym powinien decydować LEKARZ!