Drętwienia jednej strony ciała i bóle głowy

Witam:) Kiedyś zdarzyło mi się,że zaczęła mi drętwieć lewa ręką(do łokcia) potem szyja,wargi,język,policzek i powieka lewej strony ciała,ale tak samo się pojawiło tak znikło same. Jednak ostatnimi czasy zdarza się to coraz częściej średnio raz na dwa tygodnie i kończy się to mocnym bólem głowy. Od jakiś 2 lat mam podwyższą liczbę płytek krwi,nieznacząco w okolicach 500-600 tys. ,a od 6 miesięcy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. Co powinnam zrobić i na na co mogą wskazywać dane dolegliwości?

Może to objawy AURY MIGRENOWEJ ZŁOŻONEJ? skoro rozwijają się i " zwijają " stopniowo, a potem silny ból głowy
Przy wysokich płytkach i migrenie z aurą , raczej nie należy brać tabletek antykoncepcyjnych i nie palić!
Wskazana pełna konsultacja Neurologiczna, leczenie